VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y40132K00000B9W
Hersteller:
Paket:
0603
Charge:
-
Beschreibung:
RES SMD 2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$15.162
$15.162
10
$13.6439
$136.439
25
$12.12808
$303.202
40
$11.370075
$454.803
100
$10.61207
$1061.207
300
$10.081466
$3024.4398
500
$9.664559
$4832.2795
1000
$9.38125
$9381.25
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 200°C |
| Composition | Metal Foil |
| Height - Seated (Max) | 0.025" (0.64mm) |
| Tolerance | ±0.1% |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) |
| Temperature Coefficient | ±2.5ppm/°C |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Resistance | 2 kOhms |
| Series | FRST |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Number of Terminations | 2 |
| Mfr | VPG Foil Resistors |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Failure Rate | - |
| Package | Tray |