Y40141K58000T9R
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y40141K58000T9R
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Paket:
0805
Beschreibung:
FRST0805 1K5800 TCR2.5 0.01% S T
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 220°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±2.5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 1.58 kOhms
Series FRST
Power (Watts) 0.2W, 1/5W