Y40142K15000T9W
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y40142K15000T9W
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Paket:
0805
Beschreibung:
FRST0805 2K1500 TCR2.5 0.01% S W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 220°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±2.5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 2.15 kOhms
Series FRST
Power (Watts) 0.2W, 1/5W