Y401512K0000T9W
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y401512K0000T9W
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Paket:
1206
Beschreibung:
RES SMD 12K OHM 0.01% 0.3W 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Temperature Coefficient ±2.5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 12 kOhms
Series FRST
Power (Watts) 0.3W