Y4021180R000Q9R
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y4021180R000Q9R
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Paket:
0603
Beschreibung:
FRSM0603 180R00 TCR0.2 0.02% S T
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.02%
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 180 Ohms
Series FRSM
Power (Watts) 0.1W, 1/10W