Y4021402R000T0W
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y4021402R000T0W
Beschreibung:
FRSM0603 402R00 TCR0.2 0.01% B W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 402 Ohms
Series FRSM
Power (Watts) 0.1W, 1/10W