Y4023197R000B9W
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y4023197R000B9W
Beschreibung:
FRSM1206 197R00 TCR0.2 0.1% S W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 197 Ohms
Series FRSM
Power (Watts) 0.3W