Y402410K0000T0W
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y402410K0000T0W
Beschreibung:
FRSM1506 10K000 TCR0.2 0.01% B W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.150" L x 0.062" W (3.81mm x 1.57mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 10 kOhms
Series FRSM
Power (Watts) 0.3W