Y4045237R000Q0W
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y4045237R000Q0W
Beschreibung:
RES SMD 237 OHM 0.02% 1/20W 0505
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.02%
Size / Dimension 0.050" L x 0.050" W (1.27mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 237 Ohms
Series V5X5PT
Power (Watts) 0.05W, 1/20W