VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y404715K0000D0W
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
V15X5PT 15K000 0.5%
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Composition | Metal Foil |
| Height - Seated (Max) | 0.025" (0.64mm) |
| Tolerance | ±0.5% |
| Size / Dimension | 0.150" L x 0.050" W (3.81mm x 1.27mm) |
| Temperature Coefficient | ±2ppm/°C |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Resistance | 15 kOhms |
| Series | V15X5PT |
| Power (Watts) | 0.05W, 1/20W |
| Package / Case | Nonstandard |
| Number of Terminations | 2 |
| Mfr | VPG Foil Resistors |
| Features | Non-Inductive |
| Failure Rate | - |
| Package | Tray |