Y406650R0000C0W
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y406650R0000C0W
Paket:
2512
Beschreibung:
FRSH2512 50R000 TCR2.5 0.25% B W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 225°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.25%
Size / Dimension 0.249" L x 0.127" W (6.32mm x 3.23mm)
Temperature Coefficient ±2.5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 50 Ohms
Series FRSH
Power (Watts) 1.2W