Y406910K0000J9L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y406910K0000J9L
Beschreibung:
TRIMMER 10KOHM 0.25W PC PIN SIDE
Benutzer handbuch
Termination Style PC Pins
Tolerance ±5%
Number of Turns 21
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.420" x 0.170" Face (10.67mm x 4.32mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Series Accutrim™1260X
Power (Watts) 0.25W, 1/4W