Y407610R0000C9W
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y407610R0000C9W
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Paket:
2512
Beschreibung:
FRFC2512 10R000 TCR0.2 0.25% S W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.25%
Size / Dimension 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 10 Ohms
Series FRFC
Power (Watts) 0.75W, 3/4W