Y408450R0000A9R
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y408450R0000A9R
Beschreibung:
FRSG1506 50R000 TCR2.5 0.05% S T
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 225°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.150" L x 0.062" W (3.81mm x 1.57mm)
Temperature Coefficient ±2.5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 50 Ohms
Series FRSG
Power (Watts) 0.35W