Y408550K0000T9R
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y408550K0000T9R
Paket:
2010
Beschreibung:
FRSG2010 50K000 TCR2.5 0.01% S T
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 225°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.198" L x 0.097" W (5.03mm x 2.46mm)
Temperature Coefficient ±2.5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Resistance 50 kOhms
Series FRSG
Power (Watts) 0.5W, 1/2W