Y470047K0000T9L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y470047K0000T9L
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Paket:
Radial Lead
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
RES 47K OHM 0.01% 0.3W RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.228" L x 0.087" W (5.80mm x 2.20mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Radial Lead
Resistance 47 kOhms
Series AUR
Power (Watts) 0.3W