Y4700953R058B9L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y4700953R058B9L
Beschreibung:
RES 953.058 OHM 0.1% 0.3W RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.228" L x 0.087" W (5.80mm x 2.20mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 953.058 Ohms
Series AUR
Power (Watts) 0.3W