Y472620R0000B0L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y472620R0000B0L
Beschreibung:
RES 20 OHM 1W .1% AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.500" Dia x 1.000" L (12.70mm x 25.40mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 20 Ohms
Series HZ
Power (Watts) 1W