Y47281K90000X0L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y47281K90000X0L
Beschreibung:
RES 1.9K OHM 1.5W 0.0025% AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.0025%
Size / Dimension 0.500" Dia x 1.000" L (12.70mm x 25.40mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 1.9 kOhms
Series HZ
Power (Watts) 1.5W