Y473210K0000T9L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y473210K0000T9L
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 10K OHM 0.01% 2.5W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.500" Dia x 1.500" L (12.70mm x 38.10mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 kOhms
Series HZ
Power (Watts) 2.5W