Y5050100R000K0L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y5050100R000K0L
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Beschreibung:
TRIMMER 100 OHM 0.5W WIRE LEADS
Benutzer handbuch
Termination Style Wire Leads
Tolerance ±10%
Number of Turns 25
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.325" x 0.195" Face (8.26mm x 4.95mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Product Status Active
Resistance 100 Ohms
Series Accutrim™1202L
Power (Watts) 0.5W, 1/2W