Y507710R0000A9L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y507710R0000A9L
Beschreibung:
RES 10 OHM 0.05% 0.6W RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.525" (13.33mm)
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 10 Ohms
Series VHZ
Power (Watts) 0.6W