Y578726K2600T0L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y578726K2600T0L
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Beschreibung:
RES 26.26K OHM 0.01% 0.6W RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.430" (10.92mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
Temperature Coefficient ±1ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 26.26 kOhms
Series VH
Power (Watts) 0.6W