Y607210R0000B9L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y607210R0000B9L
Beschreibung:
RES 10 OHM 1/5W .1% RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.395" (10.03mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 10 Ohms
Series VHP203
Power (Watts) 0.2W, 1/5W