Y6072120R000A0L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y6072120R000A0L
Beschreibung:
RES 120 OHM 1/5W 0.05% RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.395" (10.03mm)
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 120 Ohms
Series VHP203
Power (Watts) 0.2W, 1/5W