Y607250R0000V9L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y607250R0000V9L
Beschreibung:
RES 50 OHM 0.005% 1/5W RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.490" (12.44mm)
Tolerance ±0.005%
Size / Dimension 0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 50 Ohms
Series VHP203
Power (Watts) 0.2W, 1/5W