NKK Switches
Produkt-Nr.:
YB02KW01-5F24-JF
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
INDICATOR PB RND GRN 24V ILLUM
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Lens Transparency | Clear |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Viewing Angle | - |
| Panel Cutout Dimensions | 0.63" (16.00mm) |
| Millicandela Rating | - |
| Product Status | Active |
| Lamp Color | Green |
| Ratings | AC |
| Lens Style | Round with Flat Top |
| Series | YB |
| Type | LED |
| Voltage | 24V |
| Mfr | NKK Switches |
| Features | - |
| Lens Color | Green |
| Wavelength - Peak | - |
| Package | Box |
| Panel Cutout Shape | Round |
| Current | 10mA |
| Lens Size | 15.00mm Dia |
| Base Product Number | YB02 |