YB02WKW01-5F24-JB
NKK Switches
Produkt-Nr.:
YB02WKW01-5F24-JB
Hersteller:
NKK Switches
Beschreibung:
INDICATOR PB RND GRN 24V ILLUM
Benutzer handbuch
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.63" (16.00mm)
Millicandela Rating -
Product Status Active
Lamp Color Green
Ratings AC
Lens Style Round with Flat Top
Series YB
Type LED
Voltage 24V
Mfr NKK Switches
Features -
Lens Color White
Wavelength - Peak -
Package Box
Panel Cutout Shape Round
Current 10mA
Lens Size 15.00mm Dia