NKK Switches
Produkt-Nr.:
YB15CKG01-12-EB
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$13.7085
$13.7085
10
$12.3804
$123.804
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Illumination Type, Color | Incandescent, Yellow |
| Operating Temperature | -25°C ~ 50°C |
| Ingress Protection | - |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Actuator Type | Round, Button |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 16.00mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 0.4VA (AC/DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Product Status | Obsolete |
| Illumination Voltage (Nominal) | 12 VAC |
| Series | YB |
| Voltage Rating - DC | 28 V |
| Type | Standard, Illuminated |
| Switch Function | On-Mom |
| Voltage Rating - AC | 28 V |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Mfr | NKK Switches |
| Features | Stainless Steel |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | Yellow (White Filter/Diffuser) |