NKK Switches
Produkt-Nr.:
YB15CKG01-5F-JB
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$19.0475
$19.0475
10
$17.3014
$173.014
25
$16.52354
$413.0885
40
$15.648875
$625.955
80
$15.065575
$1205.246
230
$14.09362
$3241.5326
440
$12.029375
$5292.925
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Illumination Type, Color | LED, Green |
| Operating Temperature | -25°C ~ 50°C |
| Ingress Protection | - |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Actuator Type | Round, Button |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 16.00mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 0.4VA (AC/DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | 2.2 VDC |
| Series | YB |
| Voltage Rating - DC | 28 V |
| Type | Standard, Illuminated |
| Switch Function | On-Mom |
| Voltage Rating - AC | 28 V |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Mfr | NKK Switches |
| Features | Stainless Steel |
| Package | Tray |
| Color - Actuator/Cap | Clear (White Filter/Diffuser) |
| Base Product Number | YB15CK |