NKK Switches
Produkt-Nr.:
YB15KKW01-2CF02-JB
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$21.812
$21.812
10
$19.8113
$198.113
25
$18.92134
$473.0335
50
$17.91966
$895.983
100
$17.25181
$1725.181
250
$16.13879
$4034.6975
500
$13.775
$6887.5
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Illumination Type, Color | LED, Green/Red |
| Operating Temperature | -25°C ~ 50°C |
| Ingress Protection | - |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Actuator Type | Square, Button |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 16.00mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 3A (AC/DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | 2 VDC |
| Series | YB |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Type | Standard, Illuminated |
| Switch Function | On-Mom |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Mfr | NKK Switches |
| Features | Stainless Steel |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | Clear (White Filter/Diffuser) |
| Base Product Number | YB15KK |