NKK Switches
Produkt-Nr.:
YB25WSKW01-CB
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$15.9695
$15.9695
10
$14.31935
$143.1935
25
$13.69026
$342.2565
50
$12.98194
$649.097
100
$12.50998
$1250.998
250
$11.723152
$2930.788
500
$10.857702
$5428.851
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection | IP65 - Dust Tight, Water Resistant |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Actuator Type | Square, Button |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 16.00mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 3A (AC/DC) |
| Circuit | DPDT |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | YB |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Type | Standard |
| Switch Function | On-Mom |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Mfr | NKK Switches |
| Features | Voltage Reduction Lighting |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | Red (White Filter/Diffuser) |
| Base Product Number | YB25WS |