NKK Switches
Produkt-Nr.:
YB26RKW01-2CF05-JB
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$23.56
$23.56
10
$21.3997
$213.997
25
$20.4383
$510.9575
50
$19.35625
$967.8125
100
$18.634915
$1863.4915
250
$17.43269
$4358.1725
500
$14.879375
$7439.6875
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Illumination Type, Color | LED, Green/Red |
| Operating Temperature | -25°C ~ 50°C |
| Ingress Protection | - |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Actuator Type | Rectangular, Button |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 16.00mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 3A (AC/DC) |
| Circuit | DPDT |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Mechanical Life | 200,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | 5 VDC |
| Series | YB |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Type | Standard, Illuminated |
| Switch Function | On-On |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Mfr | NKK Switches |
| Features | Voltage Reduction Lighting |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | Clear (White Filter/Diffuser) |
| Base Product Number | YB26RK |