NKK Switches
Produkt-Nr.:
YB26SKW01-5F05-JF
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
DPDT ON-ON SQUARE BUSHING MOUNT
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$24.415
$24.415
10
$22.16825
$221.6825
25
$21.17246
$529.3115
50
$20.05146
$1002.573
100
$19.30419
$1930.419
250
$18.05874
$4514.685
500
$15.41375
$7706.875
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Illumination Type, Color | LED, Green |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection | - |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Square, Button |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 16.00mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 3A (AC/DC) |
| Circuit | DPDT |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Mechanical Life | 200,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | 5 VDC |
| Series | YB |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Type | Standard, Illuminated |
| Switch Function | On-On |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Mfr | NKK Switches |
| Features | Voltage Reduction Lighting |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | Clear (Green Filter/Diffuser) |
| Base Product Number | YB26SK |