Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Produkt-Nr.:
YE-2RB-A2
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
SWITCH SNAP ACT SPST-NO 25A 125V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$21.4415
$21.4415
10
$16.0797
$160.797
25
$14.73944
$368.486
50
$13.84606
$692.303
100
$12.952775
$1295.2775
250
$12.506104
$3126.526
500
$12.059471
$6029.7355
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Position | 1.030" (26.2mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Release Force | 283gf |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 25A (AC) |
| Circuit | SPST-NO |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | 20,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | YE |
| Switch Function | Off-Mom |
| Operating Force | 397 ~ 624gf |
| Overtravel | 0.094" (2.4mm) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | - |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Pretravel | 0.050" (1.27mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | YE-2 |
| Differential Travel | 0.007" (0.18mm) |