YFF21SC1H222MT009N
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
YFF21SC1H222MT009N
Hersteller:
TDK Corporation
Beschreibung:
CAP FEEDTHRU 2200PF 20% 50V 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Insertion Loss 30dB @ 70MHz ~ 2GHz
DC Resistance (DCR) (Max) -
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Thread Size -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient -
Height (Max) 0.039" (1.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series YFF-SC
Package / Case 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Mfr TDK Corporation
Capacitance 2200 pF
Package Tape & Reel (TR)
Current 400 mA