Zuhause / Crystals / YG36M00000S420
minImg
YG36M00000S420
TGS
Produkt-Nr.:
YG36M00000S420
Hersteller:
TGS
Beschreibung:
CRYSTALS 36.0MHZ 20PPM 20PF SMD
Benutzer handbuch
Load Capacitance 20pF
Frequency Tolerance ±20ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Ratings -
Series CCMD
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, J-Lead
Mfr TGS
Frequency 36 MHz