Zuhause / Crystals / YG38M40000S416
minImg
YG38M40000S416
TGS
Produkt-Nr.:
YG38M40000S416
Hersteller:
TGS
Beschreibung:
CRYSTALS 38.4MHZ 20PPM 16PF SMD
Benutzer handbuch
Load Capacitance 16pF
Frequency Tolerance ±20ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Ratings -
Series CCMD
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, J-Lead
Mfr TGS
Frequency 38.4 MHz