YK1110333000G
Amphenol Anytek
Produkt-Nr.:
YK1110333000G
Hersteller:
Amphenol Anytek
Beschreibung:
CONN BARRIER STRIP 3CIRC 0.433"
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Number of Rows 1
Barrier Type 3 Wall (Tri)
Top Termination Screws with Captive Plate
Voltage Rating 300V
Color -
Current Rating (Amps) 20A
Terminal Screw Material Steel
Mounting Type Chassis, Panel
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge 12-22 AWG
Bottom Termination Solder Eyelets
Series YK111
Terminal Screw Finish Zinc
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.433" (11.00mm)