YK2112103000G
Amphenol Anytek
Produkt-Nr.:
YK2112103000G
Hersteller:
Amphenol Anytek
Beschreibung:
CONN BARRIER STRIP 21CIRC 0.25"
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Number of Rows 1
Barrier Type 2 Wall (Dual)
Top Termination Screws with Captive Plate
Voltage Rating 300V
Color Black
Current Rating (Amps) 10A
Terminal Screw Material Steel
Mounting Type Through Hole
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge 16-22 AWG
Bottom Termination PC Pin
Series YK211
Terminal Screw Finish Zinc
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.250" (6.35mm)