YK3010623000G
Amphenol Anytek
Produkt-Nr.:
YK3010623000G
Hersteller:
Amphenol Anytek
Beschreibung:
CONN BARRIER STRIP 6CIRC 0.3"
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Number of Rows 1
Barrier Type 3 Wall (Tri)
Top Termination Screws with Captive Plate
Voltage Rating 300V
Color Black
Current Rating (Amps) 15A
Terminal Screw Material Steel
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge 14-22 AWG
Bottom Termination Solder Tab
Series YK301
Terminal Screw Finish Zinc
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.300" (7.62mm)