YK3051823000G
Amphenol Anytek
Produkt-Nr.:
YK3051823000G
Beschreibung:
CONN BARRIER STRIP 18CIRC 0.3"
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Number of Rows 1
Barrier Type 2 Wall (Dual)
Top Termination Screws with Captive Plate
Voltage Rating 300V
Color Black
Current Rating (Amps) 15A
Terminal Screw Material Steel
Mounting Type Chassis, Panel
Wire Gauge 14-22 AWG
Bottom Termination Solder Eyelets
Series YK305
Terminal Screw Finish Zinc
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.300" (7.62mm)