YK3161203000G
Amphenol Anytek
Produkt-Nr.:
YK3161203000G
Hersteller:
Amphenol Anytek
Beschreibung:
CONN BARRIER STRIP 12CIRC 0.3"
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Number of Rows 1
Barrier Type 2 Wall (Dual)
Top Termination Screws with Captive Plate
Voltage Rating 250V
Color Black
Current Rating (Amps) 15A
Terminal Screw Material Steel
Mounting Type Through Hole
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge 16-22 AWG
Bottom Termination Solder Tab
Series YK316
Terminal Screw Finish Zinc
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.300" (7.62mm)