YK3332603000G
Amphenol Anytek
Produkt-Nr.:
YK3332603000G
Beschreibung:
CONN BARRIER STRP 26CIRC 0.325"
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Voltage Rating 300V
Color Black
Current Rating (Amps) 20A
Terminal Screw Material Steel
Mounting Type Chassis, Panel, Right Angle
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge 12-22 AWG
Bottom Termination Solder Eyelets
Series YK333
Terminal Screw Finish Zinc
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.325" (8.26mm)