YK4441703000G
Amphenol Anytek
Produkt-Nr.:
YK4441703000G
Beschreibung:
CONN BARRIER STRP 17CIRC 0.374"
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Voltage Rating 300V
Color Black
Current Rating (Amps) 30A
Product Status Active
Wire Gauge 10-22 AWG
Bottom Termination Wire Wrap
Series YK444
Terminal Screw Finish Zinc
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.374" (9.50mm)