YK5021213000G
Amphenol Anytek
Produkt-Nr.:
YK5021213000G
Hersteller:
Amphenol Anytek
Beschreibung:
CONN BARRIER STRP 12CIRC 0.374"
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Number of Rows 1
Barrier Type 2 Wall (Dual)
Top Termination Screws with Captive Plate
Voltage Rating 300V
Color Black
Current Rating (Amps) 20A
Terminal Screw Material Steel
Mounting Type Chassis, Panel; Through Hole
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge 12-22 AWG
Bottom Termination Wire Wrap
Series YK502
Terminal Screw Finish Zinc
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.374" (9.50mm)