YK6150903000G
Amphenol Anytek
Produkt-Nr.:
YK6150903000G
Beschreibung:
CONN BARRIER STRIP 9CIRC 0.394"
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Voltage Rating 300V
Color Black
Current Rating (Amps) 25A
Terminal Screw Material Steel
Mounting Type Chassis, Panel, Right Angle
Wire Gauge 12-22 AWG
Bottom Termination Solder Tab
Series YK615
Terminal Screw Finish Zinc
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.394" (10.00mm)