Stanley Electric Co
Produkt-Nr.:
YPY1101C-M-TR
Hersteller:
Paket:
1608
Charge:
-
Beschreibung:
LED CLEAR 1608 SMD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Wavelength - Dominant | 571nm |
| Configuration | - |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | - |
| Color | - |
| Current - Test | 20mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 1.62mm L x 0.80mm W |
| Millicandela Rating | 35mcd |
| Product Status | Active |
| Height (Max) | 0.90mm |
| Supplier Device Package | 1608 |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Series | - |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Mfr | Stanley Electric Co |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.1V |
| Features | - |
| Lens Color | Colorless |
| Wavelength - Peak | 573nm |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lens Size | 1.20mm x 0.80mm |
| Base Product Number | YPY1101 |