Stanley Electric Co
Produkt-Nr.:
YPY1111C-2005-TR
Hersteller:
Paket:
1608
Charge:
-
Beschreibung:
LED YELLOW/GREEN 1608 SMD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Wavelength - Dominant | 572nm |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | - |
| Viewing Angle | 146°, 146° |
| Color | Yellow-Green |
| Current - Test | 20mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 1.60mm L x 0.80mm W |
| Millicandela Rating | 35mcd |
| Product Status | Active |
| Height (Max) | 0.80mm |
| Supplier Device Package | 1608 |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Series | 1111C |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Mfr | Stanley Electric Co |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.1V |
| Features | - |
| Lens Color | White |
| Wavelength - Peak | 575nm |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lens Size | 1.20mm x 0.80mm |
| Base Product Number | YPY1111 |