YQ166150A000G
Amphenol Anytek
Produkt-Nr.:
YQ166150A000G
Hersteller:
Amphenol Anytek
Beschreibung:
TERM BLK 8P SIDE ENT 3.81MM PCB
Benutzer handbuch
Wire Termination Screw - Rising Cage Clamp
Operating Temperature -
Screw Thread M2
Contact Material - Plating -
Positions Per Level 8
Screw Material - Plating Steel
Torque - Screw 0.2 Nm (1.7 Lb-In)
Housing Material -
Color Green
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 16-24 AWG
Number of Levels 2
Series YQ
Voltage 300 V
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.150" (3.81mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Clamp Material - Plating Brass
Features -
Package Bulk
Current 10 A